Flekkefjord Sparebank

Aksjetips

Administrator
Flekkefjord Sparebank (FFSB), grunnlagt i 1837, er en uavhengig sparebank som er lokalisert i Lister, Dalane og Lindesnes. Banken tilbyr finansielle tjenester til både privat- og bedriftskunder. Gjennom sin lange historie har Flekkefjord Sparebank vært dedikert til å fremme lokal økonomisk vekst og samfunnsutvikling. Med hovedkontor i Flekkefjord, er vi stolte av vår evne til å kombinere lokal kunnskap og personlig rådgivning for å møte kundenes og lokalsamfunnets behov, nå og i fremtiden. (Kilde: Flekkefjord Sparebank).

Hjemmeside: Flekkefjord Sparebank | Investorinformasjon
 
10.05.2024, 14:29:03
Oslo Børs - Mottatt søknad om opptak til handel – Flekkefjord Sparebank

Oslo Børs har mottatt søknad fra Flekkefjord Sparebank om opptak til handel på Euronext Growth Oslo.
 
14.05.2024, 08:33:54
Oslo Børs – Vedtak om opptak til handel – Flekkefjord Sparebank

Oslo Børs har besluttet å ta egenkapitalbevisene i Flekkefjord Sparebank opp til handel. Det forutsettes at selskapet før første handelsdag oppfyller opptakskravene på Euronext Growth Oslo. Det er forventet at selskapet blir tatt opp til handel på Euronext Growth Oslo 23. mai 2024
 
Pressemelding fra Euronext:

Flekkefjord Sparebank notert på Euronext Growth

Oslo– 23. mai 2024 – I dag er Flekkefjord Sparebank (ticker: FFSB) tatt opp til handel på vekstmarkedsplassen Euronext Growth Oslo. Dette er årets andre notering på Oslo Børs’ markedsplasser og den 15. noteringen på Euronext.

Historien til Flekkefjord Sparebank strekker seg helt tilbake til 1837 da de åpnet som den første sparebanken mellom Stavanger og Kristiansand. I dag har banken hovedkontor i Flekkefjord kommune, men er også lokalisert i Lister, Dalane og Lindesnes, og tilbyr finansielle tjenester til både privat- og bedriftskunder.

Sparebanken gjennomførte en emisjon av totalt 1 500 000 egenkapitalbevis og hentet inn 163 millioner kroner fra 1300 nye eiere, hvorav 1116 privatpersoner. Emisjonen var overtegnet med 62 prosent. Ved åpning av markedet i dag var aksjeprisen satt til 108,5 kroner per aksje, og dermed er markedsverdien på om lag 163 millioner kroner på første handelsdag.

– Ved å notere Flekkefjord Sparebank på Euronext Growth Oslo, styrker vi vår evne ytterligere til å være en lokalt sterk bidragsyter i økonomisk vekst og samfunnsutvikling, sier Heidi Nag Flikka, administrerende banksjef i Flekkefjord Sparebank.

– Banken har spilt en viktig rolle i utviklingen av Lister, Dalane og Lindesnes siden 1837. Vårt engasjement for å være en profesjonell sparringspartner for både privatpersoner og bedrifter gjør oss i stand til å forstå og imøtekomme de unike behovene i vårt markedsområde, og bidrar til bærekraftig vekst og utvikling for våre lokalsamfunn, avslutter Nag Flikka.
 
Back
Top